Tuesday, 10 November 2009

Pole paha

Sain hiljuti Mimosa tagasi. Mälu oli katki, vahetati garantiikorras välja, kuid arvuti Madisel ikka käima ei läinud. Ta proovis erinevate mäludega ja koguaeg jooksis sama koha peal kokku, millest järeldus, et midagi, mida arvuti laeb, on jama.

Tuli välja, et üks AVG uuendustest on kurja juur. Kasutasin ära fakti, et mul on originaalwindows ja panin mõlemale arvutile AVG asemel peale Microsoft Security Essentals'i, mida muidugi arvatavasti saab mingite nippidega ka piraatwindowsile panna, aga see pole õnneks hetkel minu mure.

Otsustasin proovida ära ka mängu, mis mul omal ajal arvuti ebapiisava jõudluse tõttu proovimata jäi, Need for Speed: Most Wanted. Paljud peavad seda parimaks NFSiks, mina seda arvamust ei jaga, kuid osalt mõistan. Ajaliselt on Undercover uuem mäng, kuid kuna mina sain seda enne mängida, on minu jaoks Most Wanted just väga Undercover'i sarnane. Undercover'il on ilusam ja lihvitum graafika, aga Most Wanted'i suurim pluss minu jaoks on looduslähedus. On täitsa võimalik sõita lausa metsavahel ning kui veel vihma ka sajab, tuleb ikka kodune tunne peale küll.

Mängu põhiiva on muidugi enim tagaotsitavate autode nimekirja tippu jõudmine ja nimekirjas ülesliikumiseks pead vastava koha omanikke võitma, kaalul kaotaja auto. Kuid reeglid on sellised, et võitjale pakutakse kuut võimalust, millest võib valida kaks. Kolm on siis loositeel saadavad uuendused oma autole ja teised kolm on kas vastase auto, rahaline boonus või mingi eriboonus, mina valin alati kummastki kategooriast ühe. Ja kui vastase auto võitmine on loterii, siis on mul vedanud. Viie blacklist'i võidu järel on mul neli võidetud autot. Pole paha, mis?

Tegelikult aga lülitasin automaatsalvestuse välja, seega enam ei ole aus arvestust pidada. Tahtsin väga endale Porsche Cayman'i, aga sain get out of jail free markeri, millega mul pole eriti midagi teha, kui ma niikunii saan alati võtta varasema salvestuse. Foorumites kiidetud Evolution'i mittesaamise pärast ma ei nuta, ehkki ka sellega, et saan valitud autole neljanda risti valida, ei vaimusta mind väga.

Muide, kui sul on arvutis NFS Undergroud 2 profiil, lisatake su Most Wanted'i kontole 10 000 rahaühikut, see aitas mul osta alguses kättesaadavatest autodest näitajate poolest parima. Ja vinge on ka see, et erinevalt Undercover'ist saab oma võidetud autosid müüa, lisaks saab ka nendel olevate kaunistuste eest raha, ehkki müües on autod ja jupid poole tehasehinnaga, isegi kui autod on tuunitud. Aga see-eest ei sõltu auto hind juppidest, mille hea külg on see, et müües algul jupid ja siis auto, saab raha veidi rohkem kui auto eest üksi.

Me kõik teame, et kiirendussõidud liikluses on ju nii toredad ning on ka arusaadav, miks neis ise keerata pole vaja. Aga mingitel ristmikelaadsetel kohtadel keerab auto ebaloomulikult kiiresti ja kui see on algul lihtsalt naljakas, siis hilisematel sõitudel võib olla isegi segav, kuna sa võid kogemata liiklust kõksata. Pealegi on imelik, kui kiirenduse võit sõltub sellest, kuidas sa sõidu teisel poolel pidurdada ja hoogu maha võtta suudad. Kui see just näpukas ei ole, et lõpus on liiklus selline, et näiteks veok keerab sulle ette ja ainus võimalus on oodata, kuni ta ära keerab. Ning lõpetuseks selle mängu kohta, et politseikopterid ei debüteerunud selles osas. Hot Pursuit 2 tõi nad sisse, kui neid juba varem polnud.

Ralf näitas mulle oma Eclipse'i sellest mängust, eks siis mina näita talle siis vastu. Mul on ta võidetud, mis tähendab seda, et sellist tuuningut mujalt ei saa. Vihje: tiiger. Esimene pilt on aga ühest kummalisest nähtusest, mis mind Most Wanted'i puhul häiris - põrkerauakaameravaates on mingi kahtlane vari. Kaks viimast pilti on aga mängust Need for Speed: Pro Street, mida olin näinud juba Playstation kahel, kuid otsustasin siiski ka arvutil proovida. Ebameeldiv mäng, tegin karjääris kaks sõitu ja võib-olla lasen teisipidi maha. 7,5 GB võtab ruumi ka. Välise tuuningu võimalused on ehk head, aga nagu nagu piltidelt näha, meenutab mäng umbes esimest/teist Need for Speed'i. Lisaks on menüü millegipärast mitte vaba maailm, vaid mingi ülepingutatud gräffitilaadne ja videotes koguni vilkuv sirgeldus.

















No comments: